Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

College & University

Witamy na oficjalnym profilu KUL! Jesteśmy jednym z najstarszych uniwersytetów katolickich w Europie Środkowo-Wschodniej.
KUL to 100 lat tradycji.


KUL to jeden z pierwszych uniwersytetów katolickich w Europie Środkowowschodniej.

Prowadzimy wszechstronne badania naukowe zarówno w zakresie nauk humanistycznych, jak i przyrodniczych, w duchu harmonii między nauką a wiarą.

KUL to nie tylko studia na najwyższym poziomie, to także świetne zaplecze logistyczne w pięknych i funkcjonalnych budynkach dostosowanych również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nasi studenci mają możliwość działania w wielu organizacjach, takich jak chóry, teatry, galerie, liczne koła naukowe i kluby dyskusyjne. Dzięki temu Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest ważnym centrum życia kulturalnego.

Absolwenci i pracownicy KUL zajmują ważną pozycję w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym nie tylko naszego kraju. Współpracujemy z ponad 200 zagranicznymi uczelniami, z którymi realizujemy projekty badawcze i naukowe. Studenci i pracownicy KUL uczestniczą w programach wymian krajowych i zagranicznych.

Studia na KUL to czas, kiedy stajesz się częścią wyjątkowej wspólnoty akademickiej. Zdobywasz wiedzę i wartości, które umożliwiają Ci osiąganie najwyższych celów.